Start
Menu główne
Start
Aktualności
Informator
Informacje
Rozrywka
Ogłoszenia
Finanse
Hotele
Baza firm
Galeria zdjęć
W obiektywie
Na rowerze
Szukaj...
Kontakt
Księga Gości
Regulamin
Cookies
Napisz tekst
Logowanie

Hasło?
Imieniny
6 Kwietnia 2020
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Adam, Ada, Adamina,
Celestyn, Celestyna,
Diogenes, Ireneusz,
Katarzyna, Sykstus,
Świętobor, Wilhelm,
Zachariasz
Do końca roku zostało 270 dni.
Impreza Targowa "Żyj i mieszkaj we Wrocławiu"
Autor: Natalia Miszczak   
W sobotę i niedzielę (2-3 kwietnia 2011) tereny Regionalnego Centrum Turystyki Biznesowej przy Hali Stulecia wypełnią się atrakcjami skierowanymi do miłośników Wrocławia i wszystkich osób zainteresowanych kupnem mieszkania w stolicy Dolnego Śląska.

Wstęp  na imprezę „Żyj i mieszkaj we Wrocławiu” jest bezpłatny!

 

Czytaj całość
 
47. WFJ Jazz nad Odrą
Redaktor: Administrator   

2 marca 2011, rozpocznie się 47. Wrocławski Festiwal Jazzowy „Jazz nad Odrą”.

Ten najstarszy wrocławski festiwal tradycyjnie rozpocznie przegląd zespołów konkursowych. Z dwudziestu czterech zgłoszonych, komisja wyłoniła aż dziewięciu uczestników I etapu Konkursu Jazzowego. To wyjątkowo dużo, dlatego przegląd rozpocznie się przynajmniej dwie godziny wcześniej, niż zaplanowano. Najlepszy zespół zdobędzie Grand Prix i nagrodę 25 tys. zł ufundowaną przez Prezydenta Wrocławia. Przegląd poprowadzi Wojciech Siwek, związany z Jazzem nad Odrą od samego początku istnienia festiwalu.

Tego jedynego dnia wstęp jest bezpłatny, z czego warto skorzystać i poczuć swobodną atmosferę rozkręcającego się powoli festiwalu. Ozdobą przeglądu będzie występ zespołu, „Wierba & Schmidt Quintet”, laureatów poprzednich edycji festiwalu JnO, gościnnie z Piotrem Baronem.

Czytaj całość
 
Festiwal Jazztopad
Redaktor: Administrator   
Jazztopad – wielki jazz w Filharmonii (5-27 listopada 2010). Z roku na rok Jazztopad coraz mocniej wpisuje się w mapę najważniejszych festiwali jazzowych w Polsce i Europie.
Czytaj całość
 
10. MFF Era Nowe Horyzonty
Redaktor: Administrator   

MFF ERA NOWE HORYZONTY to największy i jeden z najważniejszych festiwali filmowych w Polsce, w ubiegłym roku wszystkie festiwalowe filmy zobaczyło 122 tysiące widzów.

Podczas 10. mff era nowe horyzonty (22 lipca – 1 sierpnia 2010) zostanie pokazanych około 480 filmów (w tym około 230 pełnometrażowych) z ponad 50 krajów, a 143 z nich będą miały polskie premiery podczas festiwalu. Najważniejszą, najbardziej emocjonującą częścią festiwalu jak zwykle będą jego konkursy.

Festiwal otworzy francuski film Xaviera Beauvois O bogach i ludziach (Des hommes et des dieux), zdobywca Grand Prix tegorocznego festiwalu w Cannes. Wrocławski pokaz będzie polską premierą filmu. To rekonstrukcja autentycznych wydarzeń. W 1996 roku w Algierii zamordowano siedmiu katolickich mnichów. Pracowali w wiosce u stóp Atlasu, służąc ludziom lekarstwami i wiedzą. Gdy w kraju doszło do wybuchu konfliktu z islamskimi ekstremistami i eskalacji przemocy, grupa uzbrojonych mężczyzn uprowadziła zakonników. Xavier Beauvois w swoim minimalistycznym, pełnym skupienia filmie przygląda się ich dylematowi - pozostać w sterroryzowanej wiosce czy opuścić klasztor. Zostają, nie chcąc pozbawiać miejscowych ludzi oparcia.

Czytaj całość
 
Święto Wrocławia 2010
Redaktor: Administrator   

Ponad 30 wydarzeń w różnych częściach miasta, uroczysta sesja Rady Miejskiej, a na deser koncert Suzanne Vegi na Wyspie Słodowej - Wrocław bawi się z okazji Święta Wrocławia, które przypada 24 czerwca.

Wśród zaplanowanych atrakcji są m.in. koncerty i wystawy. To także Noc Świętojańska z tradycyjnym poszukiwaniem kwiatu paproci oraz prezentacja dorobku wrocławskim mniejszości narodowych i etnicznych czy Festiwal Kalejdoskop Kultur.
Po raz drugi organizowana jest Noc Kościołów (w 2009 r. ponad 30 tys. zwiedzających), która w tym roku rozszerzy się o Świdnicę i opactwo cysterskie w Henrykowie.
Ale Święto Wrocławia to przede wszystkim obchody dnia św. Jana Chrzciciela, jednego z patronów miasta. 24 czerwca to m.in. msza święta w intencji mieszkańców Wrocławia oraz uroczysta sesja Rady Miejskiej, na której wręczone zostaną odznaczenia.

Czytaj całość
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 43 - 48 z 78

Sonda
Wrocław dla mnie to przede wszystkim:
 
Mosty i kładki
Promocja dnia
Copyright © 2006-2018 Miasto.Wroclaw.pl