Start
Menu główne
Start
Aktualności
Informator
Informacje
Rozrywka
Ogłoszenia
Finanse
Hotele
Baza firm
Galeria zdjęć
W obiektywie
Na rowerze
Blog
Szukaj...
Kontakt
Księga Gości
Regulamin
Cookies
Napisz tekst
Logowanie

Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
Pogoda

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

Imieniny
22 Września 2019
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Joachim, Joachima,
Maurycy, Prosimir,
Tomasz
Do końca roku zostało 101 dni.
Impreza Targowa "Żyj i mieszkaj we Wrocławiu"
Autor: Natalia Miszczak   
W sobotę i niedzielę (2-3 kwietnia 2011) tereny Regionalnego Centrum Turystyki Biznesowej przy Hali Stulecia wypełnią się atrakcjami skierowanymi do miłośników Wrocławia i wszystkich osób zainteresowanych kupnem mieszkania w stolicy Dolnego Śląska.

Wstęp  na imprezę „Żyj i mieszkaj we Wrocławiu” jest bezpłatny!

 

Czytaj całość
 
47. WFJ Jazz nad Odrą
Redaktor: Administrator   

2 marca 2011, rozpocznie się 47. Wrocławski Festiwal Jazzowy „Jazz nad Odrą”.

Ten najstarszy wrocławski festiwal tradycyjnie rozpocznie przegląd zespołów konkursowych. Z dwudziestu czterech zgłoszonych, komisja wyłoniła aż dziewięciu uczestników I etapu Konkursu Jazzowego. To wyjątkowo dużo, dlatego przegląd rozpocznie się przynajmniej dwie godziny wcześniej, niż zaplanowano. Najlepszy zespół zdobędzie Grand Prix i nagrodę 25 tys. zł ufundowaną przez Prezydenta Wrocławia. Przegląd poprowadzi Wojciech Siwek, związany z Jazzem nad Odrą od samego początku istnienia festiwalu.

Tego jedynego dnia wstęp jest bezpłatny, z czego warto skorzystać i poczuć swobodną atmosferę rozkręcającego się powoli festiwalu. Ozdobą przeglądu będzie występ zespołu, „Wierba & Schmidt Quintet”, laureatów poprzednich edycji festiwalu JnO, gościnnie z Piotrem Baronem.

Czytaj całość
 
Festiwal Jazztopad
Redaktor: Administrator   
Jazztopad – wielki jazz w Filharmonii (5-27 listopada 2010). Z roku na rok Jazztopad coraz mocniej wpisuje się w mapę najważniejszych festiwali jazzowych w Polsce i Europie.
Czytaj całość
 
10. MFF Era Nowe Horyzonty
Redaktor: Administrator   

MFF ERA NOWE HORYZONTY to największy i jeden z najważniejszych festiwali filmowych w Polsce, w ubiegłym roku wszystkie festiwalowe filmy zobaczyło 122 tysiące widzów.

Podczas 10. mff era nowe horyzonty (22 lipca – 1 sierpnia 2010) zostanie pokazanych około 480 filmów (w tym około 230 pełnometrażowych) z ponad 50 krajów, a 143 z nich będą miały polskie premiery podczas festiwalu. Najważniejszą, najbardziej emocjonującą częścią festiwalu jak zwykle będą jego konkursy.

Festiwal otworzy francuski film Xaviera Beauvois O bogach i ludziach (Des hommes et des dieux), zdobywca Grand Prix tegorocznego festiwalu w Cannes. Wrocławski pokaz będzie polską premierą filmu. To rekonstrukcja autentycznych wydarzeń. W 1996 roku w Algierii zamordowano siedmiu katolickich mnichów. Pracowali w wiosce u stóp Atlasu, służąc ludziom lekarstwami i wiedzą. Gdy w kraju doszło do wybuchu konfliktu z islamskimi ekstremistami i eskalacji przemocy, grupa uzbrojonych mężczyzn uprowadziła zakonników. Xavier Beauvois w swoim minimalistycznym, pełnym skupienia filmie przygląda się ich dylematowi - pozostać w sterroryzowanej wiosce czy opuścić klasztor. Zostają, nie chcąc pozbawiać miejscowych ludzi oparcia.

Czytaj całość
 
Święto Wrocławia 2010
Redaktor: Administrator   

Ponad 30 wydarzeń w różnych częściach miasta, uroczysta sesja Rady Miejskiej, a na deser koncert Suzanne Vegi na Wyspie Słodowej - Wrocław bawi się z okazji Święta Wrocławia, które przypada 24 czerwca.

Wśród zaplanowanych atrakcji są m.in. koncerty i wystawy. To także Noc Świętojańska z tradycyjnym poszukiwaniem kwiatu paproci oraz prezentacja dorobku wrocławskim mniejszości narodowych i etnicznych czy Festiwal Kalejdoskop Kultur.
Po raz drugi organizowana jest Noc Kościołów (w 2009 r. ponad 30 tys. zwiedzających), która w tym roku rozszerzy się o Świdnicę i opactwo cysterskie w Henrykowie.
Ale Święto Wrocławia to przede wszystkim obchody dnia św. Jana Chrzciciela, jednego z patronów miasta. 24 czerwca to m.in. msza święta w intencji mieszkańców Wrocławia oraz uroczysta sesja Rady Miejskiej, na której wręczone zostaną odznaczenia.

Czytaj całość
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 43 - 48 z 78

Sonda
Wrocław dla mnie to przede wszystkim:
 
Mosty i kładki
Copyright © 2006-2018 Miasto.Wroclaw.pl