Start arrow Aktualności
Menu główne
Start
Aktualności
Informator
Informacje
Rozrywka
Mapa Wrocławia
Ogłoszenia
Finanse
Hotele
Baza firm
Galeria zdjęć
W obiektywie
Na rowerze
Blog
Szukaj...
Kontakt
Księga Gości
Regulamin
Cookies
Napisz tekst
Logowanie

Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
Imieniny
22 Maja 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Emil, Helena, Jan,
Julia, Krzesisława,
Rita, Wiesław,
Wiesława, Wisława
Do końca roku zostało 224 dni.
Aktualności
Polonia Cantans 2011
Autor: Alicja Turek   
19.07.2011.
Image
Letni Festiwal Kultury Polonia Cantans to nie lada gratka dla fanów rodzimej twórczości muzycznej. Znani i cenieni w Polsce i na świecie artyści zaprezentują swój dorobek- od klasyki, po folk i pop w wersji kameralnej i oratoryjnej.

 

Czytaj całość
 
Telewizja cyfrowa we Wrocławiu
Redaktor: Administrator   
18.07.2011.
Dnia 18 lipca 2011 rozpoczął się testowy okres nadawania naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T z nadajnika zlokalizowanego na Ślęży, z którego sygnał dociera do Wrocławia. Regularna emisja w ramach multipleksu MUX-2 (w którym znajdują się programy: Polsat, TVN, TVN7, TV4, TV Puls, a docelowo także Polsat Sport News, TV6, TV Puls 2) rozpocznie się 1 sierpnia 2011. Do tego czasu, jak informuje TP EmiTel sp. z o.o., operator infrastruktury, mogą mieć miejsce zmiany parametrów, jak i krótkie przerwy w emisji.
Kolejnym etapem cyfryzacji będzie uruchomienie nadajnika w Żórawinie, który również swoim zasięgiem obejmie Wrocław, a z którego emitowane będą programy telewizji publicznej (tzw. MUX-3), co planowane jest na koniec października 2011. Przyjęty przez rząd program cyfryzacji telewizji zakłada, że emisja programów w dotychczasowym analogowym standardzie zakończy się najpóźniej 31 lipca 2013r. 
Aby móc odbierać programy naziemnej telewizji cyfrowej należy posiadać odbiornik telewizyjny z wbudowanym dekoderem DVB-T (w standardzie MPEG-4) lub oddzielny tuner z dekoderem podłączany do telewizora bądź do komputera. Naziemna telewizja cyfrowa może być odbierana poprzez stosowane dotychczas anteny telewizyjne i nie wymaga wnoszenia dodatkowych opłat abonamentowych (dotyczy to oferty kanałów bezpłatnych).
Do głównych udogodnień wynikających z zastosowania telewizji cyfrowej zaliczyć można lepszą jakość obrazu (brak efektu śnieżenia), możliwość nadawania większej liczby programów oraz informacji dodatkowych (np. szczegółowego programu telewizyjnego).
 
11. MFF Nowe Horyzonty
Redaktor: Administrator   
18.07.2011.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty od 11 lat konsekwentnie prezentuje niekonwencjonalne kino autorskie, poszukujące nowego języka i świeżej formy, przekraczające kulturowe i społeczne tabu. Festiwal odkrywa nowe horyzonty także w obszarze innych dziedzin sztuki: pokazom filmowym towarzyszą wystawy, koncerty i instalacje. To największy festiwal filmowy w Polsce. W ubiegłym roku festiwalowe projekcje zobaczyło 120 tysięcy widzów. Sprzedaż karnetów na tegoroczną edycję ruszyła 25 marca.

11. MFF Nowe Horyzonty odbędzie się we Wrocławiu w dniach 21 - 31 lipca 2011. Zostanie pokazanych około 430 filmów (w tym około 230 pełnometrażowych) z ponad 50 krajów, a najważniejszą, najbardziej emocjonującą częścią festiwalu jak zwykle będą jego konkursy. Nagrodzonym w konkursach filmom organizator festiwalu, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, gwarantuje dystrybucję w Polsce.

Czytaj całość
 
Królewskie ucztowanie
Redaktor: Administrator   
24.06.2011.
Rozgrywki koszykówki ulicznej, zabawy zręcznościowe, gry logiczne, konkursy z nagrodami i świetna muzyka - m.in. takie atrakcje czekają nas już w najbliższą sobotę w nowo otwartej restauracji Burger King w Bielanach Wrocławskich. Zapowiada się dzień pełen wrażeń i noc atrakcyjnych cen.
Czytaj całość
 
Święto Wrocławia
Redaktor: Administrator   
16.06.2011.
Mnóstwo atrakcyjnych imprez, spotkań, koncertów, uroczysta Sesja Rady Miejskiej Wrocławia, Drzwi Otwarte Samorządu czy noc świętojańska na Wyspie Słodowej
to tylko część programu tegorocznych obchodów Święta Wrocławia trwających 10 dni.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 63 z 149

Galeria zdjęć
Copyright © 2006-2018 Miasto.Wroclaw.pl