Start arrow Aktualności
Menu główne
Start
Aktualności
Informator
Informacje
Rozrywka
Mapa Wrocławia
Ogłoszenia
Finanse
Hotele
Baza firm
Galeria zdjęć
W obiektywie
Na rowerze
Blog
Szukaj...
Kontakt
Księga Gości
Regulamin
Cookies
Napisz tekst
Logowanie

Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
Imieniny
19 Sierpnia 2018
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Bolesław, Emilia,
Jan, Julian,
Juliusz, Ludwik,
Piotr, Sebald
Do końca roku zostało 135 dni.
Aktualności
Koncert Chopinowski
Redaktor: Administrator   
06.11.2010.

W dniu 8 listopada 2010 r. o godz. 19.00 w Sali Teatralnej Akademii Muzycznej we Wrocławiu odbędzie się Koncert Chopinowski z udziałem wykładowców tejże uczelni. Koncert ten zorganizowano przy współpracy Akademii Muzycznej we Wrocławiu a rektor objął go swoim honorowym patronatem wspólnie z dyrektorem generalnym TiFC w Warszawie p.Antonim Grudzińskim. Koncert poprowadzi także wykładowca uczelni, a w programie będą utwory F.Chopina (mazurki, nokturny, walce) w  opracowaniu na trio fortepianowe tj. skrzypce, wiolonczelę i fortepian.

 
Festiwal Jazztopad
Redaktor: Administrator   
01.11.2010.
Jazztopad – wielki jazz w Filharmonii (5-27 listopada 2010). Z roku na rok Jazztopad coraz mocniej wpisuje się w mapę najważniejszych festiwali jazzowych w Polsce i Europie.
Czytaj całość
 
I FESTIWAL KRASNOLUDKÓW
Autor: Joanna Milczanowska   
23.08.2010.
10-11 września, w centrum starego Wrocławia odbędzie się I FESTIWAL KRASNOLUDKÓW! Mali obywatele już od dawna domagali się swojego święta. Wreszcie ich postulaty zostały spełnione.
Czytaj całość
 
10. MFF Era Nowe Horyzonty
Redaktor: Administrator   
10.07.2010.

MFF ERA NOWE HORYZONTY to największy i jeden z najważniejszych festiwali filmowych w Polsce, w ubiegłym roku wszystkie festiwalowe filmy zobaczyło 122 tysiące widzów.

Podczas 10. mff era nowe horyzonty (22 lipca – 1 sierpnia 2010) zostanie pokazanych około 480 filmów (w tym około 230 pełnometrażowych) z ponad 50 krajów, a 143 z nich będą miały polskie premiery podczas festiwalu. Najważniejszą, najbardziej emocjonującą częścią festiwalu jak zwykle będą jego konkursy.

Festiwal otworzy francuski film Xaviera Beauvois O bogach i ludziach (Des hommes et des dieux), zdobywca Grand Prix tegorocznego festiwalu w Cannes. Wrocławski pokaz będzie polską premierą filmu. To rekonstrukcja autentycznych wydarzeń. W 1996 roku w Algierii zamordowano siedmiu katolickich mnichów. Pracowali w wiosce u stóp Atlasu, służąc ludziom lekarstwami i wiedzą. Gdy w kraju doszło do wybuchu konfliktu z islamskimi ekstremistami i eskalacji przemocy, grupa uzbrojonych mężczyzn uprowadziła zakonników. Xavier Beauvois w swoim minimalistycznym, pełnym skupienia filmie przygląda się ich dylematowi - pozostać w sterroryzowanej wiosce czy opuścić klasztor. Zostają, nie chcąc pozbawiać miejscowych ludzi oparcia.

Czytaj całość
 
Święto Wrocławia 2010
Redaktor: Administrator   
23.06.2010.

Ponad 30 wydarzeń w różnych częściach miasta, uroczysta sesja Rady Miejskiej, a na deser koncert Suzanne Vegi na Wyspie Słodowej - Wrocław bawi się z okazji Święta Wrocławia, które przypada 24 czerwca.

Wśród zaplanowanych atrakcji są m.in. koncerty i wystawy. To także Noc Świętojańska z tradycyjnym poszukiwaniem kwiatu paproci oraz prezentacja dorobku wrocławskim mniejszości narodowych i etnicznych czy Festiwal Kalejdoskop Kultur.
Po raz drugi organizowana jest Noc Kościołów (w 2009 r. ponad 30 tys. zwiedzających), która w tym roku rozszerzy się o Świdnicę i opactwo cysterskie w Henrykowie.
Ale Święto Wrocławia to przede wszystkim obchody dnia św. Jana Chrzciciela, jednego z patronów miasta. 24 czerwca to m.in. msza święta w intencji mieszkańców Wrocławia oraz uroczysta sesja Rady Miejskiej, na której wręczone zostaną odznaczenia.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 64 - 72 z 146

Galeria zdjęć
Copyright © 2006-2016 Miasto.Wroclaw.pl