Start
Menu główne
Start
Aktualności
Informator
Informacje
Rozrywka
Mapa Wrocławia
Ogłoszenia
Finanse
Hotele
Baza firm
Galeria zdjęć
W obiektywie
Na rowerze
Blog
Szukaj...
Kontakt
Księga Gości
Regulamin
Cookies
Napisz tekst
Logowanie

Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
Pogoda

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

Imieniny
21 Lutego 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Eleonora, Feliks,
Fortunat, Kiejstut,
Teodor, Wyszeniega
Do końca roku zostało 314 dni.
XII Dolnośląski Festiwal Nauki
Redaktor: Administrator   

Rozpoczęły się przygotowania do dwunastej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. W tym roku Festiwal odbędzie się w dniach 18 – 23 września we Wrocławiu, 24 – 25 września w Legnicy, 8 – 9 października w Wałbrzychu i Ząbkowicach Śląskich oraz 15 -16 października w Jeleniej Górze.

Tegoroczne hasło DFN Wyobraźnia i myśl sięgają dalej niż do gwiazd nawiązuje do ogłoszonego przez ONZ roku 2009-go Międzynarodowym Rokiem Astronomii, co na pewno znajdzie przełożenie w ilości imprez z tej dziedziny nauki. Bieżący rok jest również Rokiem Grotowskiego, co skłania nas, realizatorów Festiwalu, do poszerzenia oferty festiwalowej w dziedzinie kultury i sztuki przez nawiązanie współpracy z wrocławskimi teatrami, a przede wszystkim z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego. Mamy także nadzieję na kontynuację najbardziej popularnych imprez festiwalowych, takich jak Park Wiedzy, Interaktywne pokazy w szkołach, Odcienie świata ciszy - blok imprez dla niesłyszących, Wrocławskie teatry na DFN, Pielgrzymka do Dzielnicy Czterech Świątyń, CSI: W – wrocławska medycyna sądowa, Maraton matematyczny, Wrocławska piaskownica fizyka, które wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Ciekawie zapowiada się również program przygotowany przez ośrodki regionalne. W Legnicy będziemy obchodzić 40-lecie Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Wrocławskiej, Wałbrzych pokaże nam piękno Książańskiego Parku Krajobrazowego, Ząbkowice Śląskie jak co roku zabiorą nas w rejony ziemi ząbkowickiej, natomiast Jelenia Góra zaprezentuje nam turystyczno-uzdrowiskowe zalety Karkonoskiego Parku Narodowego.

Wśród wydarzeń XII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, wystarczy tylko Wyobraźnia i myśl, które sięgają dalej niż do gwiazd !

 

Źródło: www.festiwal.wroc.pl

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Sonda
Wrocław dla mnie to przede wszystkim:
 
Mosty i kładki
Copyright © 2006-2018 Miasto.Wroclaw.pl