Start
Menu główne
Start
Aktualności
Informator
Informacje
Rozrywka
Mapa Wrocławia
Ogłoszenia
Finanse
Hotele
Baza firm
Galeria zdjęć
W obiektywie
Na rowerze
Blog
Szukaj...
Kontakt
Księga Gości
Regulamin
Cookies
Napisz tekst
Logowanie

Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
Pogoda

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

Imieniny
17 Października 2018
Środa
Imieniny obchodzą:
Lucyna, Małgorzata,
Marian, Sulisława,
Wiktor, Wiktoriusz
Do końca roku zostało 76 dni.
Wystawa krasnalowych rysunków w RENOMIE
Autor: Iza Strączek   
28.10.2009.
Image

Ponad 1300 rysunków, wycinanek, kolaży i wyklejanek przysłali na konkurs Biura Promocji Miasta najmłodsi przyjaciele wrocławskich krasnali! Już od soboty 31 października najciekawsze prace można będzie oglądać na specjalnej wystawie w domu handlowym RENOMA (poziom +2). A w Dniu Życzliwości poznamy nazwiska 21 wyróżnionych osób, których ilustracje ozdobią książkę o wrocławskich skrzatach.

Rysunkowa zabawa towarzyszyła Ogólnopolskiemu Konkursowi Opowiadań o  Wrocławskich Krasnalach. W szranki krasnalowych zawodów stanęły przedszkola, szkoły podstawowe, stowarzyszenia oraz świetlice - łącznie aż 95 placówek. Do 16 października, kiedy upływał termin zgłoszeń, organizatorzy otrzymali 1367 pięknych i bardzo barwnych prac, po czasie dotarły jeszcze prace z trzech kolejnych przedszkoli w liczbie 31 sztuk. O takiej popularności konkursu rysunkowego nie śniło się nawet krasnalom! Dzieci wykonały swoje prace bardzo różnymi technikami: od ołówkowych szkiców, po wycinanki, kolaże i wyklejanki. Każda zachwycała oryginalnością, kolorami i starannością, a przede wszystkim zaangażowaniem młodych artystów.

 

Przed jurorami stanęło trudne zadanie – jak z tylu wspaniałych dzieł dziecięcej twórczości wybrać 21 prac? One właśnie zdobić będą wyjątkową książkę, w której zebrane zostaną najciekawsze historie, przysyłane na Ogólnopolski Konkurs Opowiadań o  Wrocławskich Krasnalach. Wyróżnionych autorów rysunków jury ogłosi podczas Dnia Życzliwości, w sobotę 21 listopada. Wtedy właśnie w domu handlowym RENOMA odbędzie się uroczysty Wielki Finał obu konkursów – plastycznego i literackiego.

 

Organizator rysunkowej zabawy chce jednak uhonorować jak największą grupę maluchów, które z całą pasją i radością zaangażowały się w rysunkową rywalizację. Od soboty 31 października w RENOMIE na poziomie +2 (piętro dedykowane dzieciom i rodzicom) można będzie oglądać wystawę prac konkursowych. Miejsce wystawy nie jest przypadkowe – to właśnie tutaj powstała i prężnie działa pierwsza w Polsce, a być może i na świecie, Galeria Krasnalowi z prawdziwego zdarzenia! Galeria, która zgromadziła sklepy z najważniejszym skrzacimi towarami, gdzie krasnale mogą przychodzić na zakupy. Na ulicy Świdnickiej 40 kupią modny i wygodny kaftan z kapturem czy przystrzygą brodę, nie zapominając oczywiście o dobrym posiłku. Wśród najemców są m.in. Dingsy i Ekstrasy, Rzeczy dla Chyżych, Pan Talon, Pani Kapota, Smaki&Łyki, Infantylia i Cacuszka, Nasze Kamasze oraz Golibroda i Uroda. Galerii Krasnalowej szukać należy na drugim, „dzieciakowym” piętrze RENOMY, w pobliżu sklepu SMYK.

 

Wystawę krasnalowych rysunków można będzie oglądać w RENOMIE do niedzieli 29 listopada – poziom +2. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Sonda
Wrocław dla mnie to przede wszystkim:
 
Mosty i kładki
Copyright © 2006-2018 Miasto.Wroclaw.pl