Start
Menu główne
Start
Aktualności
Informator
Informacje
Rozrywka
Mapa Wrocławia
Ogłoszenia
Finanse
Hotele
Baza firm
Galeria zdjęć
W obiektywie
Na rowerze
Blog
Szukaj...
Kontakt
Księga Gości
Regulamin
Cookies
Napisz tekst
Logowanie

Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
Pogoda

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

Imieniny
21 Lutego 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Eleonora, Feliks,
Fortunat, Kiejstut,
Teodor, Wyszeniega
Do końca roku zostało 314 dni.
Funny Games EU podczas Europejskiego Kongresu Kultury we Wrocławiu
Autor: Krzysztof Sidor   
31.08.2011.
ImageOrganizacja Europejskiego Kongresu Kultury podczas Prezydencji Polski w UE niesie ze sobą nie tylko prestiż, ale wiąże się także z dużą odpowiedzialnością za rzetelne i panoramiczne zaprezentowanie stanu polskiej i europejskiej kultury. Jej znaczenie w budowaniu tożsamości Wspólnoty podkreśla przewodnie hasło Kongresu: „Kultura dla zmiany społecznej” (ang. Art for Social Change). Przyświecająca wydarzeniu idea determinuje wybór takich artystów, twórczych praktyk i postaw, które eksponują potrzebę dialogu, przerzucają mosty porozumienia między różnorodnościami i wykazują się konstruktywnym krytycyzmem. W tym świetle kultura powinna motywować do poszukiwania punktów wspólnych wielonarodowej, europejskiej społeczności i inspirować do zmian, których oczekuje współczesność. Dróg do kulturowej dojrzałości jest wiele. Kongres ma za zadanie odkryć i rozwinąć te najważniejsze z nich.
Image
Podczas Kongresu we Wrocławiu nie mogło zabraknąć projektów filmowych. Zespół MFF NOWE HORYZONTY, który od lat przyciąga do Wrocławia tysiące miłośników kina, na Kongres przygotował przegląd filmów pod intrygującym nie tylko dla kinomanów tytułem − FUNNY GAMES EU. Poszczególne sekcje zaprezentują najważniejsze nurty kina i wybitnych twórców, od neorealizmu, przez nową falę, walkę z cenzurą, kino społeczne i psychologiczne. Program europejskich filmów z ostatnich 10 lat z jednej strony ukazuje różnorodność stylistyczną i tematyczną europejskiego kina, z drugiej – żywotność jego tradycji.
 
15 najwybitniejszych filmów europejskich ostatniej dekady zgrupowano w 5 sekcjach, noszących tytuły klasycznych już dzieł kinematografii. Są to:

 

Ziemia drży
Do utraty tchu
Straszne skutki awarii telewizora
Szepty i krzyki
Widmo wolności

Zachęcamy do zaglądania na oficjalną stronę wydarzenia:

http://www.culturecongress.eu/

 

oraz pod adres organizatora pokazów filmowych 

http://www.nowehoryzonty.pl/artykul.do?id=1106)

 
 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Sonda
Wrocław dla mnie to przede wszystkim:
 
Mosty i kładki
Copyright © 2006-2018 Miasto.Wroclaw.pl