Start
Menu główne
Start
Aktualności
Informator
Informacje
Rozrywka
Mapa Wrocławia
Ogłoszenia
Finanse
Hotele
Baza firm
Galeria zdjęć
W obiektywie
Na rowerze
Blog
Szukaj...
Kontakt
Księga Gości
Regulamin
Cookies
Napisz tekst
Logowanie

Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
Pogoda

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

Imieniny
21 Lutego 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Eleonora, Feliks,
Fortunat, Kiejstut,
Teodor, Wyszeniega
Do końca roku zostało 314 dni.
Wrocławski Sylwester
Redaktor: Administrator   
23.12.2011.
Koncerty na żywo, wyjątkowy repertuar artystów reprezentujących różne gatunki muzyki i autorska oprawa multimedialna to największe atuty zabawy sylwestrowej we Wrocławiu. Noc Sylwestrową będzie transmitować współorganizator imprezy Program Drugi Telewizji Polskiej.
Doskonałą zabawę na wrocławskim Rynku zapewnią miedzy innymi: Kayah, Zakopower, Brodka, T.Love, Lech Janerka, artyści Capitolu.

Energetyczne rytmy i dużo dobrej muzyki na żywo. Telewizyjna Dwójka i Miasto Wrocław po raz kolejny zapraszają na wyjątkową imprezę sylwestrową. Obok polskich artystów wystąpią zespoły z Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Kraju Basków.

„Podczas sylwestrowej nocy na wrocławskim rynku chcielibyśmy skoncentrować się na szczerej radości płynącej z muzyki, jej wykonywania na żywo, bez playbacku, sięgania do jej źródeł i przekraczania granic kulturowych i stylistycznych. Publiczność potrzebuje kontaktu z żywą muzyką” - mówi Konrad Imiela, reżyser sylwestrowego koncertu, dyrektor wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol.

Na wrocławskim rynku wystąpi więc Kayah, która z cygańską kapelą wykona największe przeboje z płyty „Kayah i Bregović”. Na scenie zobaczymy również zespół Zakopower, który z powodzeniem połączy muzykę góralską z popowym, nowoczesnym brzmieniem. Artyści Teatru Muzycznego Capitol sięgną do hipisowskich źródeł pozytywnej energii we fragmentach musicalu „Hair”, a folkowa R.U.T.A. zagra w towarzystwie muzyków ukraińskich i baskijskich. Swoje największe przeboje zaśpiewają Brodka, T.Love, Lech Janerka i Urszula Dudziak, a zespół IncarNations wystąpi z nową, akustyczną wersją hitu „Daj mi tę noc“. Nie zabraknie również finalistów programu "The Voice of Poland".

Podczas koncertu muzyce towarzyszyć będą animacje wideo utrzymane w stylistyce łączenia przeciwieństw (realizm i abstrakcja, technika i plastyka tradycyjna) – przygotowane dla każdego wykonawcy tak, by podkreślić specyfikę i charakter jego muzyki. Będą one wyświetlane na wielkich ekranach ledowych. Wizualizacje przygotowuje wrocławski grafik i animator, Jacek Szleszyński.

Zabawa na Rynku rozpocznie się o godz. 20.00 i potrwa do ok. 1.30. Transmisja telewizyjna w TVP2 rozpocznie się o godz. 21.00 i potrwa do godz. 1.00.

 

Źródło: www.wroclaw.pl www.tvp.pl

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Sonda
Wrocław dla mnie to przede wszystkim:
 
Mosty i kładki
Copyright © 2006-2018 Miasto.Wroclaw.pl