Start
Menu główne
Start
Aktualności
Informator
Informacje
Rozrywka
Ogłoszenia
Finanse
Hotele
Baza firm
Galeria zdjęć
W obiektywie
Na rowerze
Szukaj...
Kontakt
Księga Gości
Regulamin
Cookies
Napisz tekst
Logowanie

Hasło?
Pogoda

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

Imieniny
22 Października 2019
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Abercjusz, Filip,
Halka, Kordula,
Kordelia,
Przybysława, Sewer
Do końca roku zostało 71 dni.
Znaleźć pracę. Tylko jak?
Redaktor: Administrator   
15.02.2012.
Zastanawialiście się kiedyś, gdzie będziecie w przyszłości pracować? Jak znaleźć branżę odpowiednią do umiejętności i pasji? Jak zainteresować sobą pracodawcę? Prawdopodobnie tak. Większość z nas od urodzenia próbuje utożsamić się z jakimś zawodem. Na przestrzeni lat pierwotne typy zmieniły się i dziś zamiast dążyć do zrobienia kariery jako astronauta czy kwiaciarka wolimy celować w świat mniejszych i większych firm. Jak pomóc sobie w znalezieniu pracy marzeń? Można to robić na różne sposoby.
Typowym miejscem, od którego zwykle zaczynamy poszukiwania, jest Internet. Umożliwia nam szybkie i łatwe dotarcie do ogromnego grona pracodawców na całym świecie, którzy poszukują osób o określonym profilu i umiejętnościach. W sieci średnio co kilka sekund pojawia się nowa propozycja. Warto przeglądać ich jak najwięcej, ponieważ często odpowiadające nam stanowiska noszą zupełnie inne nazwy. Przykładowo: chcąc pracować jako specjalista do spraw obsługi klienta, dobrze jest zwrócić uwagę na pozycję określoną jako konsultant ds. wsparcia biznesu.
Szukając pracy – nie tylko za pośrednictwem Internetu, ale w jakikolwiek sposób – warto udostępniać swoje CV online. Strony umożliwiające taką aktywność – jak Goldenline czy Linkedin – są swego rodzaju portalami społecznościowymi zrzeszającymi ludzi, którzy nie tylko oficjalnie „chwalą się” przebiegiem swojej kariery, ale również dyskutują na forach na tematy biznesowe, dzielą się doświadczeniami zawodowymi i rozbudowują sieć wartościowych kontaktów. Zanim postanowimy skorzystać z wirtualnego CV, dobrze przemyślmy jego strukturę – nasza tożsamość internetowa jest naszą oficjalną wizytówką – niejednokrotnie też pierwszą, z jaką może zetknąć się headhunter. W dobie social media i łatwości w uzyskiwaniu informacji, zastanówmy się, czy to, co udostępniamy publicznie nie przysporzyłoby nam kłopotów w kontakcie z potencjalnym pracodawcą. Kompromitujące zdjęcia i wulgaryzmy zdecydowanie nie powinny się znaleźć w obrębie naszych profilów.
Kolejną możliwością, którą warto rozważyć podczas szukania pracy jest skorzystanie z agencji pośrednictwa pracy, doradztwa personalnego lub poradnictwa zawodowego. Profesjonalna obsługa i garść wskazówek wiąże się jednak z dodatkowymi kosztami.
Trzecim rozwiązaniem, które w najbardziej bezpośredni sposób umożliwia nam zrobienie „pierwszego kroku” w stronę pracy marzeń jest udanie się na targi pracy. Główną zaletą takiego  wydarzenia jest to, że na stoiskach możemy porozmawiać z dyrektorami lub HR-owcami dużych korporacji i mniejszych firm, zapytać o nurtujące nas kwestie, poznać wymagania i możliwości rozwoju, a także... zostawić swoje CV.
A wszystko to w przyjaznej i zdecydowanie mniej stresowej niż podczas rozmowy kwalifikacyjnej atmosferze. Najbliższą tego typu możliwość dają Dni Kariery organizowane przez organizację studencką AIESEC. Odbędą się we Wrocławiu 28 i 29 marca na terenie Politechniki Wrocławskiej (pierwszy dzień) i Uniwersytetu Ekonomicznego (drugi dzień).
Będzie można na nich spotkać ponad 70 pracodawców z różnych branż. Szansę na rozpoczęcie ciekawej pracy, stażu lub praktyki będą miały więc zarówno umysły ścisłe, jak i humaniści. Tuż przed Dniami Kariery i podczas nich studenci będą mogli wziąć również udział w Akademii Umiejętności – cyklu szkoleń organizowanych przez firmy. Warsztaty i wykłady są bezpłatne, a wiedza, którą można na nich przyswoić – bezcenna. Zapisy odbywają się za pośrednictwem strony www.dnikariery.pl w marcu.
Takiej szansy nie sposób przegapić!
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Sonda
Wrocław dla mnie to przede wszystkim:
 
Mosty i kładki
Copyright © 2006-2018 Miasto.Wroclaw.pl