Start
Menu główne
Start
Aktualności
Informator
Informacje
Rozrywka
Mapa Wrocławia
Ogłoszenia
Finanse
Hotele
Baza firm
Galeria zdjęć
W obiektywie
Na rowerze
Blog
Szukaj...
Kontakt
Księga Gości
Regulamin
Cookies
Napisz tekst
Logowanie

Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
Pogoda

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

Imieniny
18 Lipca 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Arnold, Arnolf,
Erwin, Erwina,
Kamil, Karolina,
Robert, Roberta,
Szymon, Unisław,
Wespazjan
Do końca roku zostało 167 dni.
Znaleźć pracę. Tylko jak?
Redaktor: Administrator   
15.02.2012.
Zastanawialiście się kiedyś, gdzie będziecie w przyszłości pracować? Jak znaleźć branżę odpowiednią do umiejętności i pasji? Jak zainteresować sobą pracodawcę? Prawdopodobnie tak. Większość z nas od urodzenia próbuje utożsamić się z jakimś zawodem. Na przestrzeni lat pierwotne typy zmieniły się i dziś zamiast dążyć do zrobienia kariery jako astronauta czy kwiaciarka wolimy celować w świat mniejszych i większych firm. Jak pomóc sobie w znalezieniu pracy marzeń? Można to robić na różne sposoby.
Typowym miejscem, od którego zwykle zaczynamy poszukiwania, jest Internet. Umożliwia nam szybkie i łatwe dotarcie do ogromnego grona pracodawców na całym świecie, którzy poszukują osób o określonym profilu i umiejętnościach. W sieci średnio co kilka sekund pojawia się nowa propozycja. Warto przeglądać ich jak najwięcej, ponieważ często odpowiadające nam stanowiska noszą zupełnie inne nazwy. Przykładowo: chcąc pracować jako specjalista do spraw obsługi klienta, dobrze jest zwrócić uwagę na pozycję określoną jako konsultant ds. wsparcia biznesu.
Szukając pracy – nie tylko za pośrednictwem Internetu, ale w jakikolwiek sposób – warto udostępniać swoje CV online. Strony umożliwiające taką aktywność – jak Goldenline czy Linkedin – są swego rodzaju portalami społecznościowymi zrzeszającymi ludzi, którzy nie tylko oficjalnie „chwalą się” przebiegiem swojej kariery, ale również dyskutują na forach na tematy biznesowe, dzielą się doświadczeniami zawodowymi i rozbudowują sieć wartościowych kontaktów. Zanim postanowimy skorzystać z wirtualnego CV, dobrze przemyślmy jego strukturę – nasza tożsamość internetowa jest naszą oficjalną wizytówką – niejednokrotnie też pierwszą, z jaką może zetknąć się headhunter. W dobie social media i łatwości w uzyskiwaniu informacji, zastanówmy się, czy to, co udostępniamy publicznie nie przysporzyłoby nam kłopotów w kontakcie z potencjalnym pracodawcą. Kompromitujące zdjęcia i wulgaryzmy zdecydowanie nie powinny się znaleźć w obrębie naszych profilów.
Kolejną możliwością, którą warto rozważyć podczas szukania pracy jest skorzystanie z agencji pośrednictwa pracy, doradztwa personalnego lub poradnictwa zawodowego. Profesjonalna obsługa i garść wskazówek wiąże się jednak z dodatkowymi kosztami.
Trzecim rozwiązaniem, które w najbardziej bezpośredni sposób umożliwia nam zrobienie „pierwszego kroku” w stronę pracy marzeń jest udanie się na targi pracy. Główną zaletą takiego  wydarzenia jest to, że na stoiskach możemy porozmawiać z dyrektorami lub HR-owcami dużych korporacji i mniejszych firm, zapytać o nurtujące nas kwestie, poznać wymagania i możliwości rozwoju, a także... zostawić swoje CV.
A wszystko to w przyjaznej i zdecydowanie mniej stresowej niż podczas rozmowy kwalifikacyjnej atmosferze. Najbliższą tego typu możliwość dają Dni Kariery organizowane przez organizację studencką AIESEC. Odbędą się we Wrocławiu 28 i 29 marca na terenie Politechniki Wrocławskiej (pierwszy dzień) i Uniwersytetu Ekonomicznego (drugi dzień).
Będzie można na nich spotkać ponad 70 pracodawców z różnych branż. Szansę na rozpoczęcie ciekawej pracy, stażu lub praktyki będą miały więc zarówno umysły ścisłe, jak i humaniści. Tuż przed Dniami Kariery i podczas nich studenci będą mogli wziąć również udział w Akademii Umiejętności – cyklu szkoleń organizowanych przez firmy. Warsztaty i wykłady są bezpłatne, a wiedza, którą można na nich przyswoić – bezcenna. Zapisy odbywają się za pośrednictwem strony www.dnikariery.pl w marcu.
Takiej szansy nie sposób przegapić!
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Sonda
Wrocław dla mnie to przede wszystkim:
 
Mosty i kładki
Copyright © 2006-2018 Miasto.Wroclaw.pl