Start arrow Finanse arrow Zdolność kredytowa
Menu główne
Start
Aktualności
Informator
Informacje
Rozrywka
Mapa Wrocławia
Ogłoszenia
Finanse
Hotele
Baza firm
Galeria zdjęć
W obiektywie
Na rowerze
Blog
Szukaj...
Kontakt
Księga Gości
Regulamin
Cookies
Napisz tekst
Logowanie

Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
Imieniny
22 Maja 2019
Środa
Imieniny obchodzą:
Emil, Helena, Jan,
Julia, Krzesisława,
Rita, Wiesław,
Wiesława, Wisława
Do końca roku zostało 224 dni.
Zdolność kredytowa
Redaktor: Administrator   
Zgodnie z art. 70 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe, bank uzależnia przyznanie kredytu od zdolności kredytowej kredytobiorcy. Przez zdolność kredytową rozumie się zaś zdolność do spłaty zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami w terminach określonych w umowie. Kredytobiorca jest obowiązany przedłożyć na żądanie banku dokumenty i informacje niezbędne do dokonania oceny tej zdolności.
W tym artykule jest również wpisane pewne odstępstwo od powyższych zasad. Pod warunkiem ustanowienia szczególnego sposobu zabezpieczenia spłaty kredytu, przedstawienia niezależnie od zabezpieczenia spłaty kredytu programu naprawy gospodarki podmiotu, którego realizacja zapewni - według oceny banku - uzyskanie zdolności kredytowej w określonym czasie. Ma to zastosowanie w przypadku osoby fizycznej, prawnej lub jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej, ale posiadającej zdolność prawną, a także w przypadku nowo utworzonego przedsiębiorcy, osoby prawnej lub innej jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej, o ile posiada zdolność prawną.
Należy przy tym dodać, że różne banki stosują niekiedy różne procedury oceny zdolności kredytowej i na podstawie nieraz także różnych dokumentów.
Przykładem może być PTF Bank, który przy kredycie hipotecznym, pod warunkiem wkładu własnego na poziomie min. 30%, stosuje procedurę uproszczoną:
- bez zaświadczeń z US i ZUS,
- bez zaświadczeń o dochodach, jedynie na podstawie oświadczenia kredytobiorcy o uzyskiwanych przez niego dochodach.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Galeria zdjęć
Copyright © 2006-2018 Miasto.Wroclaw.pl