Start
Menu główne
Start
Aktualności
Informator
Informacje
Rozrywka
Mapa Wrocławia
Ogłoszenia
Finanse
Hotele
Baza firm
Galeria zdjęć
W obiektywie
Na rowerze
Blog
Szukaj...
Kontakt
Księga Gości
Regulamin
Cookies
Napisz tekst
Logowanie

Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
Pogoda

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

Imieniny
21 Lutego 2019
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Eleonora, Feliks,
Fortunat, Kiejstut,
Teodor, Wyszeniega
Do końca roku zostało 314 dni.
Dni Kariery Wrocław: podwójna szansa na karierę!
Redaktor: Administrator   
24.03.2012.
Wrocławskie Dni Kariery startują w najbliższą środę na Politechnice Wrocławskiej, a zakończą się następnego dnia na Uniwersytecie Ekonomicznym. To najlepsza okazja, żeby zapoznać się z ofertami zatrudnienia w kilkudziesięciu firmach naraz, zweryfikować swoje oczekiwania i zaaplikować na wymarzone stanowisko.
Podwójny sukces, podwójna skuteczność
21. edycja Dni Kariery we Wrocławiu w tym roku przybrała rozbudowaną formę: odbędzie się nie tylko na Politechnice Wrocławskiej (28 marca, budynek C-13), ale również na Uniwersytecie Ekonomicznym (29 marca, budynek nowej biblioteki – DCINiE). Dzięki temu na udział w targach zdecydowało się więcej firm, niż zwykle – a to z kolei przekłada się na bogatszą ofertę i większy wybór zarówno dla studentów i absolwentów, jak i dla rekruterów firm. „Dni Kariery we Wrocławiu w tym roku to podwójny sukces i podwójna szansa na znalezienie wartościowych praktyk i staży czy pracy. Obecność na targach pierwszego dnia to możliwość znalezienia się przede wszystkim w kręgu firm, które chcą zatrudnić inżynierów, a następnego dnia – w kręgu firm skupiających swoją uwagę na ekonomistach. Oczywiście nie tylko – firmy takie jak Credit Suisse (Partner Strategiczny targów) czy Mars poszukują przecież ludzi wszechstronnie utalentowanych – władających językami, znających się na marketingu czy HR. Przyrost firm w tym projekcie jest stale dodatni – w tym roku będzie łącznie około 80 wystawców” – mówi Łukasz Cysewski, koordynator wrocławskich Dni Kariery.

Dni Kariery na przedzie
Marzec jest gorącym okresem, jeśli chodzi o ofertę targową uczelni, biur karier czy samorządów. Co sprawia, że akurat Dni Kariery przodują na tym polu? Przede wszystkim rozmach przedsięwzięcia – targi odbywają się regularnie od ponad dwudziestu lat w dziewięciu największych ośrodkach akademickich w Polsce. Kolejnym atutem jest strona organizacyjna – AIESEC, największa na świecie organizacja studencka, od wielu lat dba o profesjonalne przygotowanie i realizację wydarzenia. Przekłada się to na satysfakcję zarówno firm, jak i studentów. Na stoiskach spotkamy nie tylko przedstawicieli firm, ich dyrektorów czy pracowników działów HR, ale także serwisantów – członków organizacji, których głównym zadaniem jest bieżąca obsługa wystawców i ich aktywna promocja w środowisku studenckim.

Dlaczego warto?
Udział w Dniach Kariery umożliwia dobry start na rynku pracy wielu ambitnym, młodym ludziom. Bezpośredni kontakt z pracownikami firmy w przyjaznym, mniej formalnym środowisku, możliwość poznania procesu rekrutacji i kultury organizacji, zweryfikowanie własnych oczekiwań – to tylko niektóre z korzyści, jakie płyną z obecności na targach. Obecność to jednak nie wszystko – warto być przygotowanym i aktywnym – zabrać ze sobą swoje CV, przejrzeć katalog targowy, w którym znajdują się opisy firm, ich standardy rekrutacyjne i zapotrzebowanie na pracowników czy praktykantów. Aby poszerzyć swoje kompetencje i umiejętności, nie można przeoczyć Akademii Umiejętności, cyklu bezpłatnych szkoleń i warsztatów, która rozpoczyna się przed Dniami Kariery i trwa aż 6 dni roboczych – od 23 do 29 marca. Szkolenia poprowadzą zarówno firmy, które spotkać będzie można na targach (jak np. PwC, Jeronimo Martins, PGS Software czy Nestle), jak również inne (Golden Trainers czy Rossmann). To jedna z nielicznych okazji, kiedy wartościowa wiedza jest na wyciągnięcie ręki. Zapisy trwają na stronie www.dnikariery.pl i obowiązują aż do wyczerpania miejsc.


Dni Kariery Wrocław 2012 w skrócie:

-    23-29 marca – Akademia Umiejętności
-    28 marca – Dni Kariery na Politechnice Wrocławskiej, budynek C-13, godz. 9:00-16:00
-    29 marca – Dni Kariery na Uniwersytecie Ekonomicznym, Dolnośląskie Centrum Informacji Naukowej i Ekonomicznej, godz. 9:00-16:00
-    łącznie około 80 wystawców
-    firmy-partnerzy: Credit Suisse, LG Display, Kaufland, BLStream, AUGUSTA, Nokia Siemens Networks, AmRest
-    After Party: 29 marca, godz. 20:30, klub Novocaina (Rynek)
-    strony: www.dnikariery.pl; www.facebook.com/DniKariery
 
Dni Kariery


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Sonda
Wrocław dla mnie to przede wszystkim:
 
Mosty i kładki
Copyright © 2006-2018 Miasto.Wroclaw.pl