Start
Menu główne
Start
Aktualności
Informator
Informacje
Rozrywka
Mapa Wrocławia
Ogłoszenia
Finanse
Hotele
Baza firm
Galeria zdjęć
W obiektywie
Na rowerze
Blog
Szukaj...
Kontakt
Księga Gości
Regulamin
Cookies
Napisz tekst
Logowanie

Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
Pogoda

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

Imieniny
17 Października 2018
Środa
Imieniny obchodzą:
Lucyna, Małgorzata,
Marian, Sulisława,
Wiktor, Wiktoriusz
Do końca roku zostało 76 dni.
Wrocław Career EXPO 2013 już za chwilę
Redaktor: Administrator   
Szukasz pierwszej pracy lub rozglądasz się za lepszą? A może chcesz się rozeznać w sytuacji panującej na rynku? Poszerzyć kompetencje? Zasięgnąć porady dotyczącej własnego biznesu? W każdej z wymienionych okoliczności powinieneś pojawić się targach pracy Wrocław Career EXPO, które odbędą się już 9 kwietnia w godzinach 11:00-19:00 w Hali Stulecia.

Krok 1: zarejestruj się
Aby przygotować się do targów i móc aktywnie w nich uczestniczyć, konieczna jest rejestracja - albo za pomocą strony www.careerexpo.pl, gdzie zakładamy indywidualne konto użytkownika i drukujemy darmowy bilet wstępu, albo tuż przed wejściem na targi, za pomocą elektronicznych formularzy. Organizatorzy polecają jednak pierwszą drogę, która pomoże nam uniknąć kolejek przed wejściem, otwiera nam drogę do wielu merytorycznych materiałów i stałego kontaktu z firmami, a także upoważnia nas do wzięcia udziału w konkursach organizowanych na terenie targów. Dodatkowo dzięki założeniu konta możemy dodać CV do bazy HR-ów oraz aktywnie aplikować na oferty pracy pojawiające się w serwisie, więc warto!

Krok 2: zapoznaj się z przewodnikami
Na potrzeby przygotowania odwiedzających do targów udostępniane są dwie publikacje: Przewodnik Targowy z profilami wystawców i podstawowymi informacjami bezpośrednio dotyczącymi Wrocław Career EXPO, a także Przewodnik po Karierze zawierający artykuły stworzone przez specjalistów z firm, które biorą udział w wydarzeniu. Obydwa materiały udostępnione są online, a Przewodnik Targowy dodatkowo dystrybuowany jest na terenie wrocławskich uczelni od czwartku, 4 kwietnia. Zapoznanie się z ich treścią pomoże  wziąć  udział w targach... świadomie. Co ważne, swój udział w targach zadeklarowało aż 85 firm i instytucji, dlatego lepiej zapoznać się chociaż z częścią z nich jeszcze przed wydarzeniem.

Krok 3: zapisz się na szkolenia
Na targach odbędzie się 10 szkoleń z różnorodnej tematyki, które prowadzone są przez wystawców, firmy szkoleniowe oraz cenionych mentorów. Dotyczą zarówno specjalistycznych zagadnień (technologia Tizen, 3G i 4G, Smart TV), jak i ogólnych (kariera w Unii Europejskiej, jak pomyślnie przejść rozmowę kwalifikacyjną itp). Zapisy na szkolenia prowadzone są online i są otwarte dla wszystkich.

Krok 4:  przyjdź na targi i wykorzystaj je w pełni
Na targach można porozmawiać z przedstawicielami firm, poznać oczekiwania pracodawców i profil pożądanego kandydata, czasem nawet od razu odbyć pierwszą rozmowę kwalifikacyjną czy zostawić CV. Ale nie tylko. Targi to również okazja, aby dowiedzieć się czegoś więcej o swoich predyspozycjach zawodowych (dzięki stoisku Active Strategy a także Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, gdzie prowadzone są punkty konsultacyjne), zasięgnąć porad prawnych (stoisko radcy prawnego dra Bojarskiego) czy zdobyć cenne kontakty biznesowe. Jeśli rozkręcamy własny biznes i rozważamy skorzystanie z dotacji, informacji na ich temat udzieli nam Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej, a BusinessLink zapozna nas z ideą nowoczesnego co-workingu. Możliwości jest sporo, dlatego na targi warto poświęcić co najmniej kilka godzin. Do dyspozycji gości oddana jest czynna cały dzień stołówka i szatnia.

Krok 5: bądź na bieżąco
Wrocław Career EXPO to więcej, niż jednorazowe doświadczenie. Nawet jeśli targi się skończyły, powinniśmy nieustannie dbać o rozwój naszej kariery, poszerzanie kompetencji i zdobywanie kierunkowej wiedzy. Takie możliwości zapewnia nam Wrocław Career EXPO, tworząc pomoc między wartościowym pracodawcą i ambitnym pracownikiem, organizując szkolenia, wykłady i tworząc merytoryczne materiały. Warto korzystać z wszystkich tych narzędzi, ponieważ mogą mieć bezpośredni wpływ na naszą atrakcyjność w oczach interesującego nas pracodawcy.

Więcej informacji na:
> www.careerexpo.pl
> www.facebook.com/pl.CareerEXPO

Career EXPO w skrócie:
Kiedy: 9 kwietnia, godz. 11:00-19:00 (targi); 9:00-20:00 (szkolenia)
Gdzie: Hala Stulecia, ul.Wystawowa 1
Kto: studenci, absolwenci, specjaliści
Partner Strategiczny: AmRest Sp. z o.o.
Dominujące profile firm: informatyka, finanse, marketing, sprzedaż, automotive, produkcja itd.
Jak: rejestracja gości tuż przed wejściem na halę lub w serwisie www.careerexpo.pl
 
career_expo2013.jpg
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Sonda
Wrocław dla mnie to przede wszystkim:
 
Mosty i kładki
Copyright © 2006-2018 Miasto.Wroclaw.pl