Start
Menu główne
Start
Aktualności
Informator
Informacje
Rozrywka
Mapa Wrocławia
Ogłoszenia
Finanse
Hotele
Baza firm
Galeria zdjęć
W obiektywie
Na rowerze
Blog
Szukaj...
Kontakt
Księga Gości
Regulamin
Cookies
Napisz tekst
Logowanie

Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
Pogoda

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

Imieniny
17 Października 2018
Środa
Imieniny obchodzą:
Lucyna, Małgorzata,
Marian, Sulisława,
Wiktor, Wiktoriusz
Do końca roku zostało 76 dni.
Cały świat pod Twoim dachem
Redaktor: Administrator   
15.04.2013.

Interesują Cię kultury i zwyczaje panujące w innych krajach? Chciałbyś poprawić swoje umiejętności językowe nie wydając przy tym ani złotówki? Nawiązać znajomości na całe życie? Nic prostszego! Nie trzeba nigdzie wyjeżdżać ani wydawać majątku na drogie kursy, aby poznać języki i kulturę ludzi z różnych regionów świata. Dołącz do programu Hosting Family i zrealizuj swoje marzenia już dziś!

Hosting Family to inicjatywa międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC. Dzięki praktykantom   pochodzącym z różnych stron świata osoby goszczące będą miały możliwość lepiej poznać ich zwyczaje czy kulturę, jedynie za sprawą przyjęcia pod swój dach. Celem przedsięwzięcia jest zapewnienie młodym ludziom, niesamowitych doświadczeń związanych z pobytem w Polsce i zachęcanie społeczeństwa do poznawania nowych kultur.

Podczas swojego pobytu praktykanci prowadzą zajęcia edukacyjne w przedszkolach, szkołach oraz organizacjach rządowych i pozarządowych. Nauka języka angielskiego w praktyce cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród dzieci, rodziców i pracowników wspomnianych placówek. Warto dodać, że praktykanci nie tylko pomagają rozwijać umiejętności językowe, ale również wpływają na wrażliwość kulturową społeczeństwa, zapoznając z obyczajami panującymi w ich ojczystych krajach.

Ich obecność spotyka się z dużym zadowoleniem społeczeństwa na Dolnym Śląsku. „Nie przypuszczałem, że te 4 tygodnie spędzone z nieznaną mi osobą mogą mieć tak pozytywny wpływ na moje życie, nie  tylko przygotowałem się lepiej do matury, ale w końcu moja kuchnia nabrała smaku!” – mówi Paweł, który przez 4 tygodnie gościł u siebie Amita z Indii.

Jak to zrobić? Wystarczy wypełnić krótki formularz znajdujący się na stronie internetowej, a następnie przyjąć praktykanta pod swój dach na okres czasu, zależny od preferencji. Do rodzin są dobierane osoby najbardziej zbliżone do ich oczekiwań. Więcej informacji znajduje się na stronie Hosting Family hostingfamily.pl, gdzie można zaaplikować, aby wziąć udział w programie.

 

 

Czym jest AIESEC?

AIESEC jest największą organizacją pozarządową prowadzoną przez studentów. Jest obecny w 113  krajach na świecie i liczy 86.000 członków. W AIESEC tworzysz i prowadzisz projekty o różnorodnej tematyce m.in. marketing, technologie informacyjne, edukacja międzykulturowa itp.

Masz również możliwość wyjazdu na praktykę zagraniczną, bierzesz udział w międzynarodowych konferencjach, a także zdobywasz nowe umiejętności takie jak: zarządzanie czasem, sztuka prezentacji, sprzedaż, negocjacje.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Sonda
Wrocław dla mnie to przede wszystkim:
 
Mosty i kładki
Copyright © 2006-2018 Miasto.Wroclaw.pl