Start
Menu główne
Start
Aktualności
Informator
Informacje
Rozrywka
Mapa Wrocławia
Ogłoszenia
Finanse
Hotele
Baza firm
Galeria zdjęć
W obiektywie
Na rowerze
Blog
Szukaj...
Kontakt
Księga Gości
Regulamin
Cookies
Napisz tekst
Logowanie

Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
Pogoda

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

Imieniny
19 Kwietnia 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Adolf, Adolfa,
Adolfina, Alf,
Cieszyrad, Czesław,
Czech, Czechasz,
Czechoń, Leon,
Leontyna, Pafnucy,
Tymon, Werner,
Włodzimierz
Do końca roku zostało 257 dni.
Wystawa "Rodzina Brueghlów"
Redaktor: Administrator   
26.07.2013.
Do Wrocławia przyjechało 121 prac: nie tylko dzieła flamandzkiej rodziny Brueghlów (nestora rodu Pietera Bruegla Starszego poprzez jego dwóch synów Pietera Brueghela Młodszego i Jana Brueghela Starszego po syna tego ostatniego, Jana Brueghela Młodszego i jego syna Abrahama Brueghela), ale także obraz Hieronymusa Boscha (którego sztuką inspirował się Pieter Bruegel Starszy) i sześć znakomitych obrazów Martena Van Cleve z cyklu "Chłopskie wesele". Do obejrzenia w Pałacu Królewskim przy ul. Kazimierza Wielkiego 35 we Wrocławiu do 30 września 2013. Później wrócą przeważnie do prywatnych kolekcji,  które nie są publicznie dostępne.
To dokumenty tamtych czasów z uwzględnieniem sztafażu, kostiumów, życia codziennego odtworzonego w najdrobniejszych detalach - zwraca uwagę kuratorka, dr Serenella Baccaglini. Malarzy cechowało także dosadne, najczęściej rubaszne poczucie humoru. Na obrazie "Pochlebcy" Pietera Brueghela Młodszego (niewielkiego, o średnicy 18 cm) nachylającemu się potężnemu mężczyźnie wchodzą w tylną część ciała ludzie, podczas, gdy on solidnie sypie groszem z rękawa.  

Wystawa "Rodzina Brueghlów" jest czynna do 30 września. Bilet normalny kosztuje 40 zł; ulgowy 20 zł; rodzinny 70 zł (2 osoby dorosłe + maks. 5 dzieci do 18 roku życia); 30 zł normalny, 15 zł ulgowy za osobę z grupy powyżej 10 osób.

Źródło: www.wroclaw.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Sonda
Wrocław dla mnie to przede wszystkim:
 
Mosty i kładki
Copyright © 2006-2018 Miasto.Wroclaw.pl