Start
Menu główne
Start
Aktualności
Informator
Informacje
Rozrywka
Mapa Wrocławia
Ogłoszenia
Finanse
Hotele
Baza firm
Galeria zdjęć
W obiektywie
Na rowerze
Blog
Szukaj...
Kontakt
Księga Gości
Regulamin
Cookies
Napisz tekst
Logowanie

Hasło?
Konto? Zarejestruj się!
Pogoda

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

Imieniny
19 Kwietnia 2019
Piątek
Imieniny obchodzą:
Adolf, Adolfa,
Adolfina, Alf,
Cieszyrad, Czesław,
Czech, Czechasz,
Czechoń, Leon,
Leontyna, Pafnucy,
Tymon, Werner,
Włodzimierz
Do końca roku zostało 257 dni.
Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha
Redaktor: Administrator   
05.03.2014.
Dodatkowe terminy warsztatów „Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha” we Wrocławiu

IV edycja „Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha”

5 marca rusza dodatkowa rejestracja na warsztaty „Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha”, programu edukacyjnego dla gimnazjalistów. Kolejne zajęcia w ramach projektu dotyczą m.in. własności intelektualnej, szybkiego budowania prototypów oraz programowania. Nowością jest spotkanie tylko dla nauczycieli. Dodatkowe warsztaty zaplanowano na połowę marca i kwiecień.
W drugiej turze zapisów na warsztaty kreatywne „Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha” we Wrocławiu zostało stworzonych blisko 200 nowych miejsc. Nauczyciele mogą rejestrować swoich uczniów poprzez stronę internetową www.akademiawynalazcow.edu.pl. Każdy opiekun ma prawo zgłosić grupy do 15 osób na maksymalnie 3 zajęcia. Wszystkie spotkania w ramach Akademii Wynalazców są bezpłatne, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.


„Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha” to program edukacyjny dla uczniów warszawskich i wrocławskich gimnazjów.  Aktualna czwarta edycja projektu jest organizowana przy współpracy Politechniki Warszawskiej i Wrocławskiej. W lutym do grona patronów honorowych dołączył Minister Edukacji Narodowej - obok Prezesa Polskiej Akademii Nauk, Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, a także  Mazowieckiego i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.


Tematy dodatkowych warsztatów:

Jak zostać wynalazcą? Warsztat o ochronie własności intelektualnej (organizator: Politechnika Wrocławska, Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej, Dział Własności Intelektualnej i Informacji Patentowej Ośrodka Współpracy Nauki z Gospodarką)

Na zajęciach Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej gimnazjaliści poznają historie młodych wynalazców z Politechniki Wrocławskiej. Zaprezentowana zostanie m.in. innowacyjna kamizelka wielozadaniowa, super bezpieczne zderzaki i robot kołowo-kroczący. Oprócz tego gimnazjaliści uczestniczący w tych warsztatach i ich nauczyciele poznają rolę i sposób kreowania nowoczesnych produktów oraz dowiedzą się  jak chronić swoje pomysły.

Jak zaprogramować windę? (organizator: Stowarzyszenie Naukowe Studentów „AUTOMATYK”)

Na warsztatach uczniowie dowiedzą się na czym polega automatyczne sterowanie maszynami. Członkowie Stowarzyszenia Naukowego  Studentów „Automatyk” zaprezentują jak zaprogramować jedną z nich, czyli windę. Pokażą również działanie makiety windy. Każdy z uczestników warsztatów będzie miał okazję samodzielnie zaprogramować urządzenie za pomocą sterowników PLC.

Jak w szybki i łatwy sposób zbudować prototyp dowolnego urządzenia? – warsztat dla uczniów (organizator: Design Thinking Warsaw)

Z pomocą bardzo prostych materiałów, takich jak karton, papier, taśma klejąca i długopis, można zbudować trójwymiarowy prototyp praktycznie każdego pomysłu. W dodatku nie potrzeba do tego dużo czasu i specjalnych umiejętności. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy w prosty sposób zbudować pierwszy prototyp i od razu przetestować go wraz z użytkownikami. Przekonają się o tym uczestnicy warsztatu prowadzonego przez Design Thinking Warsaw.

Jak zainspirować uczniów do poszukiwania nowych pomysłów? – warsztat dla nauczycieli (organizator: Design Thinking Warsaw)

Celem warsztatu jest zapoznanie uczestników z trzema różnymi metodami, które mają wspomóc uczniów w poszukiwaniu nowych pomysłów: badania terenowe, burza mózgów oraz budowanie szybkich prototypów. Nauczyciele biorący udział w zajęciach będą mieli okazji doświadczyć jak w bardzo prosty sposób można zbudować prototyp praktycznie każdego pomysłu.

Kolejny etap programu – konkurs na wynalazek i Klub Absolwenta
Uczniowie obecni na warsztatach Akademii Wynalazców są uprawnieni do udziału w II etapie programu - konkursie na wynalazek. Zgłoszenia będą przyjmowane za pośrednictwem strony internetowej od 7 kwietnia 2014 r. Następnie jury wybierze finalistów (10 we Wrocławiu), którzy przygotują prototypy swoich pomysłów z dofinansowaniem firmy Bosch. Zwycięzców programu poznamy podczas gali finałowej w czerwcu 2014 roku. Pierwsze miejsce zostanie nagrodzone upominkami o wartości 1000 zł dla każdego członka zespołu. Organizator przewidział także atrakcyjne nagrody dla nauczycieli i szkół biorących udział w programie.

Finaliści wszystkich edycji programu są zaproszeni do Klubu Absolwenta, w ramach którego mają szansę uczestniczyć w dodatkowych zajęciach organizowanych specjalnie dla nich. W tym roku przewidziane są m.in. spotkania z psychologiem, który pomoże młodzieży zastanowić się w jaki sposób udział w konkursie na wynalazek może być początkiem planowania przyszłości naukowej i zawodowej.


Partnerzy projektu

Czwarta edycja programu „Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha” jest organizowana przy współpracy Politechniki Warszawskiej i Wrocławskiej. Projekt wspierają również Prezes Polskiej Akademii Nauk, Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej, Mazowiecki i Dolnośląski Kurator Oświaty. W lutym do grona patronów honorowych dołączył także Minister Edukacji Narodowej.


Wśród partnerów medialnych IV edycji „Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha”  znaleźli się: PAP Nauka w Polsce, Wiedza i Życie, Młody Technik, Victor Gimnazjalista, Akademickie Radio Kampus, Akademickie Radio Luz,  Portal Edukacja Internet Dialog oraz Edulandia.pl.


„Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha” to program edukacyjny dla gimnazjalistów prowadzony przez firmę Robert Bosch od 2011 r. Celem projektu jest popularyzacja wśród młodzieży przedmiotów ścisłych – matematyki, fizyki, techniki oraz zainteresowanie jej uczelniami technicznymi, co może skutkować w przyszłości zwiększeniem kadry inżynierskiej w Polsce oraz przyczynić się do promocji uzdolnionych młodych osób. Dotychczas w projekcie wzięło udział 3000 uczniów, którzy zgłosili 100 pomysłowych wynalazków.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Sonda
Wrocław dla mnie to przede wszystkim:
 
Mosty i kładki
Copyright © 2006-2018 Miasto.Wroclaw.pl