Start arrow Informacje arrow Opinie arrow O komunikacji we Wrocławiu
Menu główne
Start
Aktualności
Informator
Informacje
Rozrywka
Ogłoszenia
Finanse
Hotele
Baza firm
Galeria zdjęć
W obiektywie
Na rowerze
Szukaj...
Kontakt
Księga Gości
Regulamin
Cookies
Napisz tekst
Logowanie

Hasło?
Imieniny
29 Stycznia 2020
Środa
Imieniny obchodzą:
Franciszek Salezy,
Gilda, Hanna,
Walerian, Waleriana,
Waleriusz, Zdzisław
Do końca roku zostało 338 dni.
O komunikacji we Wrocławiu
Autor: Grzegorz Seklecki   
Witam,
Jestem mieszkańcem Gdyni, ale bardzo często, zawodowo i prywatnie, bywam we Wrocławiu. Jeśli jestem zawodowo to jadę samochodem (i to jest oddzielny temat o stanie dróg w mieście), ale dziś chcę opisać swoje katusze, jakie (jako nie mieszkaniec Wrocławia - ale Polak - mówiący w naszym języku) przeszedłem próbując samemu dojść do tego, jak się dostać z jednego miejsca do drugiego. Pewnie nie jestem w mniejszości (chodzi tu o lubienie naszego stołecznego miasta Warszawy), ale uważam, że wiele miast w Polsce między innymi Wrocław i Gdynia powinny się uczyć od Warszawy!!!!!!
Nie dosyć, że na przystankach jest dostępny schemat linii tramwajowych - to również w środkach transportu jest wypisana trasa i nawet miejsca przesiadek i połączeń z tych miejsc, coś, co powinno być zakomunikowane w tak ważnej działce miejskiej, jaką jest komunikacja.
Nie wyobrażam sobie, jak się czuje cudzoziemiec we Wrocławiu - w MIEŚCIE SPOTKAŃ, bo jeśli ja (mogę nawet napisać "Światowy człowiek" - odwiedziłem 6 kontynentów) nie potrafiłem sprawnie się poruszać po mieście, miejską komunikacją, to nie wyobrażam sobie cudzoziemca bez znajomości języka - pozostają taksówki.
A przy okazji (zawsze wydawało mi się, że takim centralnym miejscem komunikacyjnym powinien być Dworzec PKP) - dostanie się z ul. Bajana na dworzec jest nie dosyć, że nie opisane to wręcz niemożliwe, osoba mniej spostrzegawcza na pewno nie trafi!!!
 
z poważaniem
Grzegorz Seklecki
 
« poprzedni artykuł
Promocja dnia
Copyright © 2006-2018 Miasto.Wroclaw.pl