Start arrow Informacje arrow Opinie arrow Niebezpieczne przejście dla pieszych - ul. Legnicka
Menu główne
Start
Aktualności
Informator
Informacje
Rozrywka
Ogłoszenia
Finanse
Hotele
Baza firm
Galeria zdjęć
W obiektywie
Na rowerze
Szukaj...
Kontakt
Księga Gości
Regulamin
Cookies
Napisz tekst
Logowanie

Hasło?
Imieniny
29 Stycznia 2020
Środa
Imieniny obchodzą:
Franciszek Salezy,
Gilda, Hanna,
Walerian, Waleriana,
Waleriusz, Zdzisław
Do końca roku zostało 338 dni.
Niebezpieczne przejście dla pieszych - ul. Legnicka
Autor: Grzegorz Seklecki   

Witam nazywam się Grzegorz Seklecki i pochodzę z Gdyni - jednak od kilku dni mieszkam we Wrocławiu na Bajana. Dojeżdżam do pracy tramwajem a raczej wszystkimi tramwajami jadącymi ul. Lotniczą, Legnicką. I właśnie w tej sprawie piszę - wysiadam na tymczasowym przystanku przy nowo budującej się GALERII MAGNOLIA (przystanek na wysokości Toyoty). Codziennie kilka razy obserwuję jak ROZPĘDZENI KIEROWCY przejeżdżają na czerwonym świetle pasy prowadzące z przystanku na prawą stronę Legnickiej (parzyste numery). Sam kilka razy byłem w sytuacji - a jestem tu zaledwie półtora tygodnia - że odczekałem, mimo zielonego światła dla pieszych - i na dwóch pasach samochody zdążyły wyhamować, a trzeci pas z impetem został przejechany przez kolejnego kierowcę - dziś nawet udało mi się zastopować kobietę , która szła pewnym krokiem na zielonym świetle i o mało co nie została potrącona przez samochód, który się nawet nie zatrzymał!!!!!!!! stąd nie mam jego numerów rejestracyjnych. Problem może tkwić w tym, że przejście jest w nowym miejscu i nie jest zsynchronizowane z poprzednimi światłami - samochody właśnie się rozpędzają i nawet nie zdążą wyhamować przed pasami. Jestem przerażony, jak widzę beztrosko przechodzących ludzi ufających , że prawidłowo przechodząc na zielonym świetle NIC NIE MOŻE SIĘ ZŁEGO WYDARZYĆ!!!

Nie wiem, czy proszę o interwencję w tej sprawie tzn. albo zmianę
świateł albo kontrolę tego miejsca - świadomy co się może wydarzyć i może przyczynię się do uratowania nieznajomej nieświadomej osoby przed potrąceniem (oby tylko potrąceniem!)

z poważaniem Grzegorz Seklecki

Dzięki jeżeli Ktoś się zajmie tą sprawą - mając na celu dobro ludzkie.

PS. z krótkiej mojej obserwacji mogę tylko nadmienić, że zaobserwowałem juz w kilku miejscach, że we Wrocławiu "GÓRĄ" na pasach dla pieszych są KIEROWCY, a nie piesi. No cóż, mogę to tylko porównać do małego miasta Gdyni (ale biorąc pod uwagę moje doświadczenie jako kierowca i pieszy w Trójmieście - to wydaje mi się, że wielkościowo możemy porównać oba skupiska - i uznać za wielkie aglomeracje.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Promocja dnia
Copyright © 2006-2018 Miasto.Wroclaw.pl